20.06.2016

Pióronóg zwykły - zdjęcia '16

Gatunek pióronoga zwykłego (Platycnemis pennipes) opisałam w ubiegłym roku. W niniejszym wpisie będę umieszczać zdjęcia pióronogów wykonane w roku 2016.
Od zeszłej jesieni fotografuję Nikonem D50 i, choć nie mogę zrobić nim takich zbliżeń, jakie bym chciała, przyznaję, że bardzo, ale to bardzo lubię ten aparat.
Pióronogi, zwłaszcza samiczki, są wdzięcznymi, mało płochliwymi modelami, co nie oznacza, że nie zdają sobie sprawy z mojego towarzystwa. Myślę, że to nie przypadek, że pozująca mi wczoraj samiczka niemal na każdym zdjęciu spogląda w obiektyw. Urodzona modelka :-)

Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - jedyny w Polsce gatunek ważki równoskrzydłej należącej do rodziny pióronogowatych (fot. 19 czerwca)
Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - samica
To jedno z pierwszych zdjęć, które zrobiłam tej ważce, która właśnie przysiadła na źdźble trawy. Zapewne jeszcze mnie nie dostrzegła.

Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - samica.
Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - samica
Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - samica
Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - samica (fot. 5 czerwca)
Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - samiec (fot. 19 czerwca)Pióronóg zwykły (Platycnemis pennipes) - opis gatunku znajduje się TUTAJ.

Ubiegłoroczne zdjęcia samic - tutaj.
Ubiegłoroczne zdjęcia samców - tutaj.


33.822pióronóg zwykły, Platycnemis pennipes, pióronóg zwykły opis ważki, Platycnemis pennipes informacje opis, pióronóg zwykły zdjęcia informacje, Platycnemis pennipes zdjęcia opis, pióronóg zwykły ważki zachwycone, Platycnemis pennipes wazki zachwycone,

2 komentarze: